10 of the tiniest bedrooms from Dezeen’s Pinterest boards

10 z najmenších spální z dosiek spoločnosti Dezeen's Pinterest

Tento týždeň sa spoločnosť Pinterest zameriava na mikro obytné priestory, ktoré ukazujú, ako veľa urobiť, od spálne v drevenej krabici po štúdio v Poľsku s rozlohou iba 13 metrov štvorcových.

Flinders Lane Apartment, Austrália, autor: Clare Cousins

Drevená krabica vytvára spálňu vo vnútri tohto bytu Melbourne od Clare Cousins, ktorá má tiež mezanínovú platformu na spanie pre hostí vedľa vchodu.

SAVLA46, Španielsko, Miel Arquitectos a Studio P10

Tento apartmán v Barcelone od miestnych firiem Miel Arquitectos a Studio P10 ponúka dva mikro-živé priestory, pričom obaja obyvatelia majú spoločnú kuchyňu, jedálenský a obývací priestor.

Skyhouse, USA, David Hotson a Ghislaine Viñas

Tento kútik na spanie môže sedieť vo veľkorysom byte v New Yorku od Davida Hotsona, ale jeho malé rozmery ho mohli urobiť jednou z najmenších spální, ktorá bola kedy publikovaná na Dezeen.

13 m², Poľsko, od Szymon Hanczar

Manželská posteľ spočíva na vstavanej drevenej jednotke vo vnútri tohto mikroregiónu Vroclav od Szymon Hanczar, ktorá obsahuje kuchyňu, kúpeľňu a obývací priestor v medziach len 13 metrov štvorcových.

Brick House, USA, autor: Azevedo Design

Štúdio San Francisco Azevedo Design zmenilo kotolňu z červeného tehla na tento miniatúrny penzión s presklenou mezanínovou podlahou, ktorá vedie do spálne na poschodí.

Charred Cabin, Chile, autor: DRAA

V kabíne z dreveného dreva, ktorú navrhlo čílske štúdio DRAA pre pár, ktorí chceli úkryt v horách, je iba priestor na jedenie, spanie a čítanie.

5S byt, Austrália, Nicholas Gurney

Posuvná priečka vytvára spálňu vo vnútri tohto mikro bytu v Sydney od Nicholasa Gurneyho, ktorý bol navrhnutý tak, aby podporoval minimalistický životný štýl.

100 m3, Španielsko, MYCC

MYCC vytvoril tento madridský byt v objeme 100 metrov kubických, ktorý obsahoval rebríky a schody, ktoré majiteľovi umožňujú pohybovať sa medzi platformami vloženými do úzkeho priestoru.

AP 1211, Brazília, autor: Alan Chu

Aby sa ušetril priestor v tomto kompaktnom byte v Sao Paule, brazílsky architekt Alan Chu usporiadal skladovacie boxy na jednej strane a veľkú rozkladaciu pohovku na strane druhej.

13 metrov štvorcových, Spojené kráľovstvo, od spoločnosti Studiomama

Studiomama vzala podnety od karavanov pre usporiadanie tohto malého domu v Londýne, ktorý má nastaviteľný preglejkový nábytok a rozkladaciu posteľ.