Malan Vorster’s Treehouse-like Residence Offers Views of Cape Town Forest

Rezidencia Malan Vorster's Treehouse ponúka výhľad na les Cape Town

Štyri valcovité veže sú vyvýšené na chodúľoch, aby vytvorili toto útočisko v Kapskom Meste, ktoré bolo navrhnuté miestnym štúdiom Malan Vorster, aby poskytovalo výhľady medzi stromy.

Architekti sídliaci v Kapskom Meste navrhli bydlisko pre klienta, ktorý sa chcel skryť v predmestí juhoafrického hlavného mesta Constantia, ktoré pripomína stromový dom.

Cieľom bolo reagovať na výšku vysokých stromov obklopujúcich mýtinu, aby sa maximalizovali výhľady z najvyššej časti svahu.

Z každej strany vyčnievajú štyri valcové veže zdvíhané nad zemou na chodúľoch, z ktorých každá ponúka štyri poschodové budovy Paarman Treehouse, z ktorých každá ponúka veľké okná, aby využila výhľady z rôznych smerov.

Budovu opláštia lišty z červeného céderu, s väčšími medzerami okolo okien a tesnejším rozstupom, ktoré poskytujú súkromie pre bývanie.

Vo vnútri každého zo zaoblených objemov sa nachádzajú štyri konštrukčné stĺpy. V hornej časti sa ramená rozvetvujú a vytvárajú veľké kruhové krúžky, ktoré podopierajú podlahy vyššie.

Všetky tieto stĺpy, ramená a krúžky sú vyrobené z laserom rezaného a skladaného oceľového plechu Corten a spájajú sa s exponovanými drevenými podlahami pomocou ručne sústružených mosadzných komponentov.

Architekti nechali všetky materiály neošetrené s úmyslom, že budú v priebehu času prirodzene priťahovať, čo budove pomáha tónovať okolité stromy.

Na vstup do domu v prvej úrovni vedie zavesená drevená rampa a oceľová rampa Corten.

Toto prvé poschodie domu zaberá hlavný obytný priestor, pričom každá z polkruhových zátok má inú funkciu vrátane terasy, jedálenského výklenku a hlavného schodiska.

V druhom poschodí je hlavná spálňa vybavená medzerou so skleneným balustrádou s výhľadom na úroveň spredu, zatiaľ čo vlastná kúpeľňa je v zadnej časti vybavená zárubňou.

Medzi ďalšie projekty, ktoré sa nachádzajú v prístavnom meste na juhozápadnom pobreží Juhoafrickej republiky, patrí rezidencia, ktorá berie svoje podnety z japonského domu a konkrétny pavilón, ktorý ponúka vilu na stolovanie vonku.