Rowland + Broughton Nestles Rectilinear Black Magic House into Mountainous Colorado Site

Rowland + Broughton Nestles Rectilineear Black Magic House do hornatého mesta Colorado

Toto vidiecke obydlie s kovovým plášťom na americkom západe od Rowland + Broughton je navrhnuté tak, aby šliapalo po zemi ľahšie a poskytovalo rozsiahly výhľad na krajinu.

Rodinný dom s názvom Čierna mágia sa nachádza v snežnej oblasti v štáte Colorado na členitom mieste pokrytom pôvodnými trávami a jedľami, dubmi a osikami. K priamemu domu vedie štrková cesta, ktorá vystupuje z mierneho svahu.

Cieľom tímu bolo zaujať citlivý a vyvážený prístup k práci so stránkou, pričom sa zachovala prírodná topografia.

„Domov je diskrétne umiestnený do svojho prostredia,“ povedal Rowland + Broughton, ktorý má kancelárie v Denveri a Aspene. Firma slúžila ako architekt aj dodávateľ projektu.

Vonkajšie steny majú okná rôznych veľkostí a obklady z tmavého kovu majú kontrastovať so zemitým kontextom. Na východnej vyvýšenine je spodná stena z betónu, ktorý sa používa na vizuálne uzemnenie domu a na konštrukčné podoprenie hornej úrovne.

"Uhnízděný v lesoch s výhľadom na východ z východu do skaly, v dome je vlnitá koža z čierneho kovu, ktorá odvážne vypovedá proti okolitým horám," uviedlo štúdio.

Dvojposchodové obydlie s rozlohou 2792 metrov štvorcových má schodisko a výťah, čo umožňuje majiteľom zostať v domácnosti v starobe.

Na prízemí umiestnil tím dve spálne, úložný priestor a práčovňu, ako aj garáž pre dve autá.

Verejné funkcie boli umiestnené v druhom poschodí. Otvorené, vzdušné miestnosti a obrovské plochy skla majú sprostredkovať pocit „príbytku žijúceho v horskej oáze“.

Na jednej strane najvyššieho poschodia je kuchyňa, jedálenský kút a obývacia izba. Veľké, posuvné sklenené dvere sa otvárajú na terasu orientovanú na juh, čo poskytuje príležitosť na bývanie vonku.

Na druhej strane horného poschodia sa nachádza hlavný apartmán.

Interiér je výrazne obmedzený, aby sa zachovalo zameranie na okolitú krajinu. Materiály zahŕňajú biely dub a spekaný kameň.