What Happens to Your Body When You Binge on Halloween Candy

Čo sa stane s vašim telom, keď sa budete flákať na Halloween Candy

"Trik alebo liečiť!" Vieme, že to je, akoby ste si na konci leta zabalili svoje šortky a žabky, ale tekvica s koreninami a sviečky s vôňou listov sa začne preberať do septembra, keď je už čas sa pripraviť na Halloween.

Aj keď Halloween nie je tvojou obľúbenou dovolenkou, musíš si priznať, že je tu niečo: kostýmy, strašidelné domy, pamlsky. Pre mnohých z nás je Halloween sála predávať naše zdravé stravovacie návyky. Jeden mini bar Snickers sa zmení na dva, potom na štyri, potom sa na verande náhle postavia nahnevané deti, pretože cukrová miska je prázdna.

Nebuď buzzkill, ale tie malé cukríky zvyšujú veľké problémy pre naše vnútornosti. Takmer každý orgán je ovplyvnený návalom cukru a oni to neoceňujú. Tu je len zopár efektov toho večera, ktoré Reese má.

Cukor je pre naše telá mätúci

Keď ideme všetci von v cukrovinkovej fláme, naše telá nedokážu zvládnuť všetok cukor a musia ho neskôr skladovať ako tuk. Áno, tieto beztukové ovocné cukrovinky spôsobujú, že vaše telo vytvára viac tuku! Konzumácia nadmerného množstva pridaného cukru spôsobuje zvýšenie hladiny triglyceridov. Triglyceridy sú tuky, ktoré cestujú krvným riečiskom a srdcom.

Pretože pri pumpovaní cukru do nášho tela srdce nefunguje správne, náš krvný tlak je ovplyvnený a stúpa. Candy flám dokonca mení naše krvinky a spôsobuje, že naše telo produkuje priveľa bielych krviniek. To potom vedie k poškodeniu tkaniva a pomalému oprave. Hovorte o strašidelnom Halloweenovi!

Podľa štúdie v časopise Journal of American Medical Association, konzumácia nadbytočného cukru nás vystavuje väčšiemu riziku úmrtia na srdcové choroby, aj keď nemáme nadváhu.

Ak ste zvedaví, či je príležitostný zákusok cukrovinky skutočne taký zlý, je to tak. Harvardský článok zistil, že nadmerné jedli cukru mali vyššiu mieru srdcových chorôb, aj keď boli inak zdravými jedlíkmi. Táto štúdia odhalila, že účastníci, ktorí si z cukru vybrali 25 percent ich kalórií, mali viac ako dvojnásobne vyššiu pravdepodobnosť úmrtia na srdcové choroby ako tí, ktorí konzumovali menej ako 10 percent cukru v potrave. V tejto štúdii riziko srdcových chorôb stúpalo so zvyšujúcim sa percentom cukru v potrave. K tomuto trendu došlo bez ohľadu na vek, pohlavie, etnicitu, úroveň aktivity alebo váhu účastníka. V zásade je cukor nebezpečný, aj keď zvyšok vašej stravy a hmotnosti je zdravý.

Prepätie cukru v krvi

Keď cukrovinky zasiahnu naše systémy, naše telá musia začať pumpovať inzulín. Táto reakcia udržuje hladinu cukru v krvi v normálnom a zdravom rozmedzí. Keď stále držíme ruky v miske na cukrovinky, pankreas reaguje tým, že vytvára viac a viac inzulínu na zníženie hladiny cukru v krvi. V určitom okamihu pankreas jednoducho nedokáže držať krok s dopytom a naše hladiny cukru v krvi zostávajú príliš vysoké.

Časom táto vysoká hladina cukru v krvi nevedie vždy k cukrovke, ale je nebezpečná. To, že telo musí neustále vytvárať viac inzulínu, vystavuje telo riziku srdcových chorôb, zvýšenému krvnému tlaku a zvýšeným hladinám triglyceridov. Znižuje tiež naše HDL, ktoré sa nazýva „dobrý cholesterol“.

Mozgová hmla

Ak si všimnete, že sa po zakrádaní do detských vedier Halloween cítite trochu zahmlený alebo pomalší, je to preto, že cukrovinky ovplyvňujú aj váš mozog. Nadmerná spotreba cukru je spojená so zhoršenou pamäťou a celkovým zdravím mozgu. To by mohlo vysvetliť „mozgovú hmlu“, ktorú mnohí z nás po niekoľkých dňoch necítia dobre.

Krehké kosti

Jedzte dosť sladkostí po celý rok a túto Halloweenskú masku nebudete potrebovať. Štúdia z roku 2009 spájala spotrebu cukru (ako sú cukrovinky) so starnutím našich buniek. To vedie k zmenám, ktoré vidíme, ako sú vrásky, a k zmenám, ktoré sú závažnejšie, napríklad k vývoju chronických chorôb.

Pribrať

Spôsobuje jeden zákusok cukrovinky obezitu? Samozrejme, že nie, ale ak vás tento Halloween flákanec postaví na cestu do túžby po jedle cukru, budete v ohrození.

Cukorové neporiadky s hladom hladov nášho tela. Jesť a piť pridané cukry je spojené s rezistenciou na leptín. Leptín je dôležitý hormón, ktorý nášmu mozgu signalizuje, že sme plný a mali by sme prestať jesť. Ak tento hormón nemôže fungovať tak, ako má, nemôžeme vám pomôcť, ale prejedať sa. Takže keď skombinujete prázdne kalórie cukru a schopnosť blokovať váš „plný“ pocit, nie je divu, že môžete jesť celú tašku cukroviniek a stále mať hlad.

Ako si užiť Halloween lieči

Teraz, keď sme vás dostatočne vydesili, je čas na dobrú správu. Stále si môžete užívať Halloween a všetky skvelé sladkosti, ktoré prináša. Pokiaľ ide o potešenie z Halloweenských dobrôt, moderovanie je názov hry. Dokonca aj Akadémia výživy a dietetiky uvádza, že všetky potraviny sa môžu pri zdravom stravovaní zmestiť do zdravej výživy. Vedieť, ktoré cukríky sa oplatia stáť a ktoré odovzdať ďalej. Ak ste čokoládový zloduch, nezmyselne občerstvte švédske ryby, kým čakáte na trikov. Naplánujte si dopredu a doprajte si jedinečnú starostlivosť, ktorú naozaj milujete a budete si ju poriadne užívať.

Zdravšie cukrovinky

Samozrejme. žiadne Halloween cukrovinky nemožno považovať za zdravé, ale niektoré sú určite lepšie ako iné. Či už túžite po čokoláde alebo ovocných chutiach, zakryli sme vás.

Pokiaľ ide o čokoládu, skvelý spôsob, ako ísť, sú 3 mušketierske bary. Sú ľahšie ako čokoládové tyčinky plné orechov alebo karamelu. Jedna tyčinka s rozmermi pre zábavu obsahuje iba 60 kalórií a dva gramy tuku.

Potrebujete niečo trochu chrumkavejšie? Jedno malé balenie arašidových orieškov má 90 kalórií a päť gramov tuku. Arašidy navyše obsahujú bielkoviny, takže vám pomôžu udržať vás plné.

Nie ste fanúšik čokolády? Oslovte rančerov Jolly. Tri cukrovinky Jolly Rancher obsahujú 70 kalórií a žiadny tuk. Pretože jesť dlhšie trvá, spomalia vás a môžu zabrániť zúženiu cukroviniek.

Iné pamiatky